Category: Svědek umírajícího času 2

V lázních (Pravdivý cestopis nejenom místopisný)

 

Motto

 

Lázně… jsou zařízení sloužící k léčbě nebo rehabilitaci lidí zejména formou koupání ve vodě.

(https://cs.wikipedia.org/wiki/Lázně)

 

Prolog

 

Dámy a pánové! Bratří!

Včera jsem se šel přihlásit ke kontrole na oční. Očařka se přestěhovala do nového baráku, dala mi i adresu, jenže barák je čtyřhranný a dá se do jeho vnitřností vlézt ze všech těch jeho čtyř stran, ovšem to číslo popisné je jen na jedné straně, takže jsem chvíli bloudil kolem, až jsem teda našel ty správné vchodové dveře, ale sestřička mi je musela na dálku otevřít bzučákem, jenže dveře nešly otevřít – povedlo se mi to až na ikstý pokus. Pak jsem uvnitř nemohl najít ordinaci, až našel. No, říkal jsem si: „Dobrá doktorka – dobrá práce s pacienty a léčba a řešení problému: než se k ní probojuješ, umřeš – skoro.“

Ale to hlavní: musím do půlky roku vyčerpat starou dovolenou. Rozhodl jsem se jet do Luhačovic do lázní. Vlak zvaný Slovácký expres mi jede z Prahy až tam. Nikdy jsem tam nebyl, a tak si dám nějaké ty procedůry, bazén, polopenzi, výlety. Taky bary, ženský… prostě takový ty poslední dny života v životě.

 

Mějte se pěkně.

Váš Kolman

 

Continue reading

Hála (Nálada roku 2021)

  

Stárnoucí vdovec Hála se ztrácí ve světě rychlých technologických a kulturně-společenských změn. Překvapivě ale zjišťuje, že mnohé z nich už v životě prožil – jen se jinak jmenovaly. To v jeho očích zvyšuje šanci přežít i současnost – otázkou ovšem je, zda to má smysl. V pořadí čtvrtá autorova kniha je opět plná tragiky, humoru, fatalismu, skepse, ironie, sarkasmu a jadrného slovníku. Starším čtenářům může posloužit jako antidepresivum, pro mladší je varováním, co je v budoucnu čeká a nemine.

 

© 2023 Sobegh

Theme by Anders NorenUp ↑